Potrzebujesz indywidualnej opieki dietetyka lub trenera?
Potrzebujesz indywidualnej opieki
dietetyka lub trenera?

Oblicz swoje BMI

Co to jest BMI?

Kalkulator BMI (Body Mass Index) daje każdemu szybką i wygodną możliwość obliczenia własnego wskaźnika masy ciała. Jak obliczyć BMI? Pod uwagę musisz wziąć wzrost w centymetrach oraz masę ciała w kilogramach.

Chcesz wiedzieć, czy twoja waga jest prawidłowa? Pomoże ci w tym wskaźnik masy ciała, czyli Body Mass Index. Za pomocą odpowiedniego wzoru lub przy użyciu kalkulatora dostępnego m.in. na naszej stronie internetowej otrzymasz wynik, który wskaże prawidłową wagę, a w przypadku niewłaściwych wyników – wychudzenie lub otyłość.

Jak obliczyć BMI?

Obliczanie BMI wymaga uwzględnienia czterech elementów: wagi, wzrostu, wieku i płci. A czy ty wiesz, jaki jest twój wskaźnik masy ciała? Wpisz odpowiednie dane w kalkulator BMI, zapoznaj się z rezultatem obliczeń i zdecyduj się na zmianę swojego wyglądu ze względów zdrowotnych z pomocą naszych planów dietetyczno – treningowych.

Co chcesz osiągnąć?

Wybierz swój cel, który chcesz wspólnie z nami osiągnąć

Prawidłowe wartości BMI

Wynik BMIInterpretacja wyniku
< 16Wygłodzenie
16 – 17Wychudzenie
17 – 18,5Niedowaga
18,5 – 25Normalna waga
25 – 30Nadwaga
30 – 35Otyłość I stopnia
35 – 40Otyłość II stopnia
> 40Otyłość II stopnia

Z troski o zdrowie!

BMI jest przede wszystkim związany z naszym zdrowiem.
Prawidłowe BMI to m.in.:

  • zdecydowanie lepsze ciśnienie krwi,
  • rzadziej występujące bóle stawów oraz mięśni,
  • mniejsze obciążenie serca i układu krążenia,
  • zmniejszenie stężenia trójglicerydów i glukozy we krwi.

Zarówno wychudzenie, jak i otyłość to stan niewłaściwy dla organizmu. Obie sytuacje obniżają zarówno nasze samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne. Rozwiązanie tego problemu stanowi przejście na zdrową dietę oraz podjęcie aktywności fizycznej odpowiednio w celu wzmocnienia ciała poprzez budowę mięśni czy utraty zbędnych kilogramów.

Polecamy artykuły: