Trening medyczny

Gwarantujemy specjalistyczne podejście w najtrudniejszych sytuacjach. Warto pamiętać, że trening medyczny to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie poprawy zdrowia. Jest to popularna forma treningu poza granicami naszego kraju, a u nas nadal coś nowatorskiego w świecie sportu.

Treningiem medycznym jesteśmy w stanie zniwelować dolegliwości bólowe, poprawić ruchomość stawów i przede wszystkim w mocnym stopniu polepszyć jakość funkcjonowania w dniu codziennym.

//justbefit.pl/my_uploads/2019/07/trening-medyczny-krakow-1.jpg

Jakie są korzyści z treningu medycznego?

trening medyczny w krakowie

Zmniejszenie dolegliwości bólowych

Trening medyczny pomaga zmniejszyć lub wyeliminować dolegliwości bólowe u osób prowadzących siedzący tryb życia lub niewłaściwą aktywność fizyczną.

Poprawa wytrzymałości więzadeł, ścięgien i mięśni

Podczas treningu skupimy się na zwiększeniu wytrzymałości Twoich mięśni, ale również więzadeł i ścięgien.

Poprawa ruchomości stawów

Poprawimy elastyczność Twojego ciała i zwiększymy zakres ruchomości stawów i mięśni.

Zapisz się na darmowy trening

Jak wygląda współpraca?

01
Wypełniasz formularz kontaktowy na naszej stronie. Nasi specjaliści skontaktują się z tobą w dogodnym dla Ciebie terminie.
02
Biorąc pod uwagę Twoją dyspozycyjność, ustalamy odpowiedni termin oraz lokalizację na pierwszy darmowy trening.
03
Na pierwszym treningu określamy Twoje cele i możliwości fizyczne, ale również przeprowadzamy pomiary całego ciała.
04
Systematycznie realizujemy plan treningowy, zapisując Twoje postępy i skupiając się na osiąganiu Twoich kolejnych celów! 🙂

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest trening medyczny i na czym on polega?

Trening medyczny to połączenie treningu personalnego oraz fizjoterapii.
 Pierwszym krokiem jest zdiagnozowanie i likwidacja funkcjonalnej dysfunkcji narządu ruchu, aby przygotować organizm do powrotu do czynności dnia codziennego.

Dla kogo przeznaczony jest trening medyczny?

Przede wszystkim dla osób, które odczuwają ból np. pleców, kolan, karku, łokci.
 Trening medyczny dedykowany jest wszystkim tym, którzy chcą bezpiecznie powrócić do pełnej formy zdrowotnej oraz sportowej po urazie bądź operacji.

Jak przygotować się do pierwszego treningu medycznego?

Wystarczy skontaktować się z naszym specjalistą, bądź zostawić do siebie kontakt zaznaczając formę współpracy „trening medyczny”. Nasz specjalista skontaktuje się z Państwem w celu dopytania o szczegóły.

Czy muszę brać ze sobą badania?

Jeżeli takowe były to jak najbardziej. Niemniej nasi specjaliści pokierują współpracą, aby zadbać kompleksowo o problem.

Z jakimi problemami zgłaszają się do was ludzie?

Najczęściej są to osoby, które prowadzą siedzący tryb życia. Tryb ten prowadzi w głównej mierze do bólów w dolnym odcinku pleców, ale również karku i kolan.
 Współpracują również z nami osoby z bólami przewlekłymi kręgosłupa i stawów obwodowych, po złamaniach, zwichnięciach, skręceniach, operacjach.

Czy mogę ćwiczyć w ciąży?

Jeśli lekarz prowadzący nie widzi żadnych przeciwskazań, a ciąża przebiega prawidłowo, to aktywność fizyczna jest jak najbardziej zalecana. Może pomagać redukować bóle kręgosłupa i przygotuje na wysiłek jakim jest poród. Jeśli przed ciążą trenowałaś, możesz kontynuować swą aktywność biorąc pod uwagę swoje samopoczucie. Jeśli dopiero w ciąży podjęłaś aktywność fizyczną, wspólnie podejdziemy do treningów z rozsądkiem i wybierzemy formę o niskiej intensywności.

Zapisz się na darmowy trening!

Zapisz się na darmowy trening