Lifestyle 14 listopada, 2019

Cześć, 

Mam na imię Krzysiek i jestem trenerem w Just be FIT. 09.11.2019 miałem przyjemność brać udział w zawodach „ Puchar Świata WRPF w wyciskaniu sztangi leżąc”, w których uczestniczyli również żołnierze. Wydarzenie to odbyło się z Złotoryi, a jego organizatorem był Andrzej Kocyła. W zawodach wzięło udział około 100 osób, zarówno kobiety jak i mężczyźni, z Polski Węgier, Niemiec i Czech. Zawodnicy byli podzieleni na różne kategorie wagowe. Kategoriami wagowymi dla kobiet były : waga do 52kg, 56kg, 60kg, 67kg, 75kg, 82kg. Natomiast mężczyźni do 60kg, 67,5kg, 75kg, 82,5kg, 90kg, 100kg, 110kg, 125kg, 140kg i ponad 140kg. Moją kategorią było 75 kg. Rywalizacji towarzyszyły liczne grupy kibiców, którzy wspierali swoich faworytów. Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwali sędziowie, którzy bacznie przyglądali się poczynaniom zawodników, skrupulatnie ich oceniając, przy pomocy zielonych i czerwonych świateł. 

Swoją decyzję o wzięciu udziału w tym wydarzeniu podjąłem niecałe 3 miesiące przed ich rozpoczęciem. Niestety wiązało się to z intensywnymi treningami oraz utratą 5 kg, tak aby wystartować w zamierzonej kategorii wagowej. Postanowiłem skorzystać z porady dietetyka, z pomocą którego udało mi się bez głodówek i restrykcyjnych zmian osiągnąć wyznaczony sobie cel.  Aleksandra Baran, bo o Niej mowa, ułożyła mi 4 zbilansowane posiłki dziennie o odpowiedniej kaloryczności, tak abym ja mógł zająć się już tylko treningiem. Posiłki były różnorodne jednak, ich przygotowanie było łatwe i nie zajmowało dużo czasu. 

Zapisz się na darmowy trening

Swój sukces zawdzięczam również pracy fizjoterapeutycznej. Dbałem o moją regeneracje po ciężkich jednostkach treningowych. Na sesjach skupiałem się głównie na mięśniach obręczy barkowej, klatki piersiowej i mięśniu czworobocznym i najszerszym grzbietu. Dzięki temu udało mi się odpowiednio przygotować do startu, nie nabawiając się żadnych kontuzji.

Same zawody rozpoczęły się około godziny 10 rano. Poprzedzone były oficjalnym ważeniem każdego z zawodników. Rywalizacja mężczyzn w mojej kategorii wagowej zaczęła się o godzinie 14. Na ostateczne wyniki czekaliśmy do samego końca wydarzenia. Około godziny 22 sędziowie po podliczeniu wszystkich punktów zaprezentowali uczestnikom wyniki i przystąpili do oficjalnej inauguracji. Uczestnicy, którzy osiągnęli miejsca na podium otrzymali nagrody pieniężne, statuetki, opaski na nadgarstki, torby sportowe, odżywki białkowe oraz koszule.

W tych zawodach reprezentowałem służby mundurowe i wywalczyłem 3 miejsce w swojej kategorii wagowej. Na mój sukces składało się bardzo wiele czynników. Pomoc Oli zdecydowanie przyczyniła się do wygranej ale też moja determinacja i chęć zdobycia nowego doświadczenia. Za tydzień startuje w kolejnych zawodach, przy których również towarzyszy mi Ola.

Trzymajcie kciuki, 

Marcin Lubera

Marcin Lubera

Trener personalny

jestem personalnym trenerem medycznym, legitymowanym instruktorem sportu. Specjalistą do spraw diety i żywienia, oraz wielkim promotorem aktywności fizycznej. Moja przygoda jako trenera trwa już ponad 9 lat. Przez ten czas udało mi się przygotować do zawodów kulturystycznych, przebiec maraton, oraz osiągać świetne wyniki w różnych dziedzinach sportu. Dowiedz się więcej >>

Nie czekaj dłużej!
Zapisz się na darmowy trening!

Zapisz się

Zapisz się na darmowy trening!